Logo - SMŠ Bambino

SMŠ Bambino

SMŠ Bambino
koleje
lokomotiva Profil SMŠ Bambino Historie Činnosti v SMŠ Bambino Fotoalbum Projekty Informace o provozu SMŠ Bambino
           

O poklad kapitána Franka

Pravidelné ozdravné pobyty u moře jsou vždy obohaceny zajímavým programem pro děti. V roce 1996 (Itálie, poloostrov Gargano, poblíž města Peschici) se celých 14 dní neslo v duchu hledání pokladu kapitána Franka. Nejprve děti našly zapečetěný vzkaz v láhvi, dozvěděly se v něm o pokladu a o tom, kde je ukryta mapa k němu vedoucí. Pak začalo hledání plné dobrodružství, úkolů... Jeli jsme lodí do mořských jeskyní, osvobozovali jsme paní učitelku Lucku zakletou v mořskou vílu atd.


"Jednoho večera bylo vše jinak. Paní uč. Lucka nikde! A venku nás čekaly rozsvícené svíčky. Vypadalo to dost strašidelně, ale my i přesto jsme se vydali po tajemných světýlcích vysvobodit naši paní učitelku. Našli jsme ji na pláži, vlasy rozpuštěné, nepřítomný výraz, tajemný kruh světel kolem ní..."

Děti doslova bulely. A tenkrát se paní ředitelka pokusila odlehčit situaci: "Vylijeme na ni kýbl vody a uvidíte, jak rychle bude vysvobozená!" Místo odezvy smíchu ji však čekal káravý pohled dětí a Marcelka poznamenala: "Vy všechno zkazíte, takhle ji nevysvobodíme!" Paní ředitelka tedy už raději nic neříkala.


Moře je kaňka

Moře je kaňka na mapě světa.
Na modré vodě pěna rozkvétá
a my se čvachtáme, medúzám tykáme
a pro radost všem zpíváme.

Ref.:
My jsme malé děti, slunce nám krásně svítí,
a dny, které jdou, pěkně za sebou,
nám se všechny líbí - tady v Itálii,
dny plné her a překvapení.

Písek je žlutá hranice moří,
zakleté hrady, přehrady, pohoří.
My z nich stavíme, sochy děláme
a pro radost všem zpíváme.

Ref.

Zpět na motivační výlety

© 2006 SMŠ Bambino