Logo - SMŠ Bambino

SMŠ Bambino

SMŠ Bambino
koleje
lokomotiva Profil SMŠ Bambino Historie Činnosti v SMŠ Bambino Fotoalbum Aktuální informace Informace o provozu SMŠ Bambino
 
Prostředí SMŠ
SMŠ Bambino se nachází v Bohumíně-Záblatí, v atraktivním prostředí plném zeleně s výhledem na rybník, které nabízí dětem vycházky jak k nedalekému rybníku, tak i do lesa či kolem zahrádek u rodinných domků.

Venku slouží dětem k hrám všestranně vybavená školní zahrada s několika terasami, pískovištěm, dřevěným prolézacím hradem se skluzavkou, houpačkami, šplhadlem a lanovkou, dlážděný chodníček pro jízdu na koloběžkách a motokárách, velký bazén, komplex velkých tabulí pro malbu atd. Školní zahrada navazuje na prostornou louku ve svahu lemovanou ovocnými stromy - na jaře posetou pampeliškami, v zimě ideální prostor pro bobování, lyžování, na konci školního roku s dominantou indiánského týpí - prostor pro indiánský tábor. V teplých dnech je možné využívat na terasách také dřevěné stolečky s lavicemi k výtvarným činnostem i k jídlu přímo venku.

Pro potřeby mateřské školy byly z velké části přepracovány původní prostory rodinného domku. Také vztahy, které se zde vytvářejí, se blíží vztahům rodinným a přátelským. Již samotná estetika prostředí MŠ a jejího okolí nenásilně vtiskuje dětem smysl pro krásu, rozvíjí v nich citlivost a vnímavost.

Uvnitř slouží dětem ke hrám a činnostem dvě herny (s otevřeným přístupem dětí ke hračkám a pomůckám), podkrovní místnost, stabilní lehárna, tělocvična, keramická dílna a relaxační místnost se skluzavkou a spoustou barevných kuliček. Dětem jsou k dispozici 2 počítače.

Problematika nevelkých prostor se řeší především prací ve skupinkách.
 

Zpět na výběr galerií | Slideshow

Stránka: Obrázek 3 z 52