Logo - SM© Bambino

SM© Bambino

SM© Bambino
koleje
lokomotiva Profil SM© Bambino Historie Činnosti v SM© Bambino Fotoalbum Projekty Informace o provozu SM© Bambino
         

Vznik Bambina

(upravený úryvek z kroniky)

Píše se rok 1993 a my jsme se ocitli ve městě známém převážně díky průmyslu, které se jmenuje Bohumín. Když půjdeme dál od centra, dostaneme se do části zvané Záblatí. Zde najdeme mateřskou školu v atraktivním prostředí plném zeleně a s výhledem na rybník.

Tato ąškolka není jen tak obyčejná. Je umístěna v rodinném domku.

A v tomto domečku bydlí Iva Birgusová, černovlasá, věčně usměvavá a plná energie, prostě ľžena v nejlepąších letech. Pojďte, zeptáme se přímo jí, kde se v ní zrodil ten nápad a ta chu»ť udělat mateřskou ąškolu přímo ve svém domě: "Nenapadlo mě to, prostě to vyplynulo z okolností. Dělala jsem šąestnáct let ředitelku v MŠ© Záblatí. Po listopadu 1989 se v této ąškolce konal na post ředitelky nový konkurz a já jej prostě nevyhrála. Řekla jsem si, ľže jít do důchodu je brzo, a když jsem tak dlouho pracovala s dětmi, asi by mi to chybělo. Navíc jsem měla v domě hezké prostory, které přímo nutily k využľití. A bylo rozhodnuto."

Nová doba nabídla moľžnost soukromého podnikání a téměř neomezený prostor pro seberealizaci a uplatnění vlastních tvůrčích představ. Tato moľžnost podnikání vąšak přinesla i velká rizika. "Začínali jsme s málem. Zpočátku byl pro potřeby šąkolky upraven pouze prostorný pokoj v přízemí. Úpravy byly zprvu opravdu jen minimální. Měla jsem šątěstí, ľže se v té době ruąšily nadbytečné ąškolky, a tak jsem odkoupila potřebné vybavení."

A tak se narodila SM©Š Bambino jako experiment se spoustou otazníků, nápadů a plánů, které vąšak zatím teprve čekaly na svou realizaci. Experiment, který se rozhodl přeľžít a uspět. Experiment, na který čekala cesta plná hledání, postupné orientace ve změnách a mnoho zvažľování, co je právě pro tu naąši ąškoličku to nejvhodnějąší.


© 2006 SM© Bambino